Artificiální

Jméno růže (2018)

Traverso flétna, cembalo
Věnováno Janě Semerádové
Durata 8 min.

Osamělé objekty (2018)

Klarinet, housle, violoncello, klavír, cembalo
Věnováno ansámblu MoEns a Monice Knoblochové
Premiera 1.11.2018 Setkávání nové hudby + (JAMU)
Durata: 16 min.

Stíny zapomenutých předků (2018)

Shakuhachi, Tsugaru shamisen
Hommage an Lafcadio Hearn, dedicated to Akihito Obama and Hidejiro Honjoh
International Shakuhachi Festival Prague 2018, premiéra 18. 6. 2018 -  divadlo Archa
Durata 12 min.

Na cestě (druhá věta z kolektivní kantáty Český poutník, 2017)

Symfonický orchestr, dětský a smíšený sbor, baryton solo a recitátor
Věnováno Mezinárodnímu opernímu festivalu Smetanova Litomyšl
Premiéra 15.6.2018, Státní zámek Litomyšl, Česká filharmonie, Pražský filharmonický sbor, dětský sbor Jitro, solo Adam Plachetka, dir. Tomáš Netopil
Durata 11:30 min.

Lekce Váchal (2017)

Kontratenor, cimbál a komorní orchestr (d: 1-1-1-1 / ž: 1-1-1-0 / s: 1-1-1-1-1 / Acc. / 2 perc.: G.C., 2 Wine Glasses, Chinese Gongs)
Věnováno Janu Mikuškovi a orchestru Berg
Premiéra 25.9.2017, Masarykovy koleje, Orchestr Berg a Jan Mikušek
Durata 15 min.

Narcissus (2017)

Koncertantní skladba pro solo violoncello a symfonický orchestr
Věnováno Tomášovi Jamníkovi
Premiéra 7. 5. 2018, Rudolfinum, Tomáš Jamník – violoncello, Marek Šedivý – dirigent
Durata 20 min.

Zlomené květiny (2016)

Altová flétna, klavír, viola, violoncello
Premiéra: 21.11.2016, La Fabrica, Contempuls 2016
Durata 8:30 min.

Organická studie No.1 (2016)

Solo piano
Premiéra: 18.10.2016, galerie Hamu, Archaion Kallos 2016 (piano: Andrea Vavrušová)
Durata: 8:15 min.

De Monstris Marinis (Mořská monstra, 2015)
Sborový bestiář na středověké texty Tomáše z Cantimpré (SATB)
Věnováno Markovi Vorlíčkovi a Kühnovu smíšenému sboru.
Premiéra: 4. 11. 2015, kostel sv. Šimona a Judy, Galakoncert Kühnova smíšeného sboru pod vedením Marka Vorlíčka.
Durata: 15 min.
1- Primo Generaliter (Nejprve obecně), 2- De Cervo Marino (Mořský jelen), 3- De Serra (Serra), 4- De Monachis Maris (Mořský mnich), 5- De Luligine (Luligo), 6- Conclusio (Závěr)

Strom života (2015)
Houslový koncert (solo, 3 zobcové flétny, basová marimba a divisi smyčcový orchestr)
Premiéra 2. 5. 2016, sál Martinů, solo housle Milan Al-Ashhab, Plzeňská filharmonie, dir. Petr Louženský.
Durata: 18 min.

Head Ööd (2014)
Kontrabasový kvartet
Věnováno Tannii Willemstijn.
Premiéra: 16. 5. 2015, Liszt Academy of Music-Cupola Hall , Budapešť. Kontrabasy: Gergely Godár, Mátyás Györi, Kristóf Hosszú, Balász Kóta.
Durata: 5:30 min.

Kuře melancholik (2014)
Symfonický orchestr
Věnováno Jiřímu Bělohlávkovi a České filharmonii.
Premiéra: 7. 10. 2015, Rudolfinum, Česká filharmonie pod taktovkou Jiřího Bělohlávka.
Durata 15 min.
První cena ve skladatelské soutěži České filharmonie.

České snění (2013)
Komorní orchestr a recitátor (1,1,1,1, 3 trbni, piano, toy piano, bicí, smyčce).
Věnováno “Slovutnému národu českému”.
Durata 20 min.

Šepoty a výkřiky (2013, Homage to Ingmar Bergman)
Amplifikovaná viola solo.
Durata 8:30 min.
Čestné uznání na mezinárodní skladatelské soutěži Generace 2014.

Slova straky (2012)
Písňový cyklus na verše Richarda Caddela pro baryton, velký buben, krotaly a křemeny. Užitý překlad Petra Mikeše.
Věnováno Mikhailovi Pashayevovi.
Premiéra: GAMU, Lichtensteinský palác 2013, Mikhail Pashayev.
Durata: 16:30 min.

1 – Ztraceni v každodenních nánosech, 2 – Tiché a temné jak poznání, 3 – Když musíš zvládnout hněv přítele, 4 – Maják, 5 – Chladič.

Na křídlech vážky (2012)
Housle, klavír.
Věnováno Jakubovi Fišerovi a Markovi Šedivému.
Premiéra: koncertní síň Atrium, Žižkov 2012, Marek Šedivý, Jakub Fišer.
Třetí cena na Mezinárodní skladatelské soutěži Generace 2013.
Durata: 10 min.

Živá nahrávka, Atrium:

1 – Zahrada:

2 – Noční dialogy: 

3 – Návrat do Havraní ulice:

Zázrak v Benátkách (2012)
Nonet: vl, vla, vcl, fl, cl, fg, tr, acc, perc.
Dětský melodram na text Jana Koseka.
Durata: 16 min.

Wedding Music (2012)
Varhany a zvon.
Věnováno Ester a Jiřímu Kabátovým.
Durata: 3:30 min.

Alenka v říši divů (2010-2011)
Symfonický balet o třinácti obrazech.
Věnováno Marii a Jiřímu Ryantovým.
Premiéra: 28. 3. 2013, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, dirigent: Pavel Trojan Jr., Rudolfinum.
Nahrávka je majetkem Českého rozhlasu.
Durata: 60 min.

Jednání I:
1 – Introdukce, 2 – Dolů králičí norou, 3 – V neznámé krajině, 4 – Kočka Šklíba, 5 – Tanec podivných tvorů, 6 – Houseňákova rada, 7 – Epilog I.
Jednání II:
8 – Schizofrenní tanec kočky Šklíby, 9 – Potrhlá čajová společnost, 10 – Kriketový turnaj, 11 – Paželví čtverylka, 12 – Velký soud, 13 – Epilog II.

Pour Jeanne Dielman (2010)
Violoncello a klavír.
Věnováno Kristině Vocetkové.
Premiéra: Studio A, Karlín, Český rozhlas, 2010.
Durata: 11 min.

Une Charogne (2010)
Melodram pro smyčcový kvartet, basklarinet a recitátora.
Premiéra: Mezinárodní festival koncertního melodramu, galerie GAMU, Lichtensteinský palác, 2010.
Durata: 5:30 min.

Pět sefardských písní (2010)
Kantáta pro smíšený sbor, soprán solo, smyčcový kvintet, flétnu, harfu a bicí nástroje.
Věnováno Anně Sommerové.
Premiéra: Žižkovský nekonvenční podzim 2010, Hagibor, Gaudium Cantorum, sbormistr a soprán solo: Štěpánka Heřmánková, dirigent: Marek Šedivý.
Durata: 30 min.

Živá nahrávka, Libeňská synagoga v Praze, Orient – Occident:

1 – El Rey Que Muncho Madruga: 

2 – La Serena: 

3 – Durme, durme: 

4 – Noches, noches:

5 – Cuando El Rey Nimrod: 

Capriccio pro trubku, smyčcový orchestr a tympány (2010)
Premiéra: 8. 10. 2015, Malý evropský orchestr, dir. Josef Popelka, trubka: Marie Pačesová.
Durata: 7:15 min.

Leviathan (2009)
Solo kontrabas.
Věnováno Rubenovi Langovi.
Premiéra: Soozvuk 2010, Bratislava, Marián Vavro.
Finální kompozice festivalu.
Durata: 6 min.

Živá nahrávka, Soozvuk, Bratislava:

Agnus Dei (2009)
Ženský sbor, klavír, trubka.
Věnováno Ivanovi Zelenkovi a Sboru Pražských učitelek.
Premiéra: Síň Církve Československé Husitské, Dejvice, 2009, Sbor pražských učitelek, sbormistr: Ivan Zelenka.
Durata: 4 min.

Sonáta pro violoncello a klavír (2008)
Věnováno Petrovi Chudobovi.
Premiéra: Sukova síň, Rudolfinum, 2009, vcl: Petr Chudoba, pno: Karel Vrtiška.
Durata: 22 min.
1 – mov., 2 – mov. „Nocturne“, 3 – mov. „Tocatta“.

Sanctus (2007, revize 2014)
Ženský sbor, klavír a mešní zvonky.
Věnováno Ivanovi Zelenkovi a Sboru Pražských učitelek.
Premiéra: Michnův palác, 2008, Sbor pražských učitelek, sbormistr: Ivan Zelenka.
Durata: 3:30 min.

Pět písní na texty Ch. Morgensterna (2007)
Soprán a klavír.
Věnováno Viktorii Dědečkové.
Premiéra: Pálffyho palác, Pražská konzervatoř, 2008, soprán Viktorie Dědečková, pno: Ludmila Rýznarová. Překlad Josef Hiršal.
Durata: 10 min.

1 – Koleno, 2 – Korfovy hodiny, 3 – Skrz naskrz, 4 – Košilela, 5 – Houpací židle na opuštěné terase.

Water Closed Music (2007)
Účelová skladba určená pro rozptýlení návštěvníků na toaletách.
Poprvé spatřila světlo světa na pánských záchodech kavárny Popocafepetl v Melanrichově ulici v Praze. Později byla necitlivě přelepena klavírními etudami C. Czerného.